Produkcja ogrodzeń metalowychProdukcja dobrej jakości ogrodzenia to proces wieloetapowy. Tylko szczegółowa kontrola jakości na każdym etapie produkcji jest gwarancją uzyskania dobrego produktu finalnego. Produktu, który spełni oczekiwania naszych klientów i będzie przez lata gwarantował wysoką jakość.


produkcja ogrodzeńNadzorujemy proces produkcji od momentu wyboru dostawcy stali, szczegółowej kontroli dostarczonego materiału po zabezpieczanie elementów ogrodzenia na czas transportu do klienta.

Materiały wykorzystywane do produkcji ogrodzeń.

Jakość wykorzystywanych do produkcji ogrodzeń materiałów jest najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości i wytrzymałości wyrobu końcowego.

Do produkcji naszych ogrodzeń wykorzystujemy stal konstrukcyjną wysokiej jakości (S235JR), która poddawana jest dalszej obróbce.

Aby zapewnić dużą różnorodność wzorów i form do produkcji ogrodzeń wykorzystujemy różne rodzaje materiałów:

  • płaskowniki 20 x5mm, 25x5mm lub 30x5mm (gładkie lub karbowane)
  • ramy z profili 30x30mm, 30x20mm, 40x60mm (gładkie lub karbowane)
  • pręty 12 x12mm lub 15 x15mm (gładkie lub karbowane)

Zabezpieczenia antykorozyjne.

Ogrodzenia które ma służyć naszym klientom przez lata nie wystarczy dobrze zespawać i pomalować. Bardzo ważnym elementem procesu produkcji jest odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne, które gwarantuje komfort użytkowania przez wiele lat.

Cynk jest najlepszym materiałem zapewniającym ochronę antykorozyjną stali.

Cynkowanie ogniowe to proces podczas którego odpowiednio przygotowany element metalowy zostaje zanurzony w płynnym cynku rozgrzanym do temperatury 445-455C.

Podczas tego procesu płynny cynk łączy się elementem stalowym tworząc nierozerwalną powłokę o grubości 50-150 mikronów.

Tak przygotowana powłoka daje zapewnia doskonała ochronę przed rdza. a powłoki cynkowe są wytrzymałe również na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie

Alternatywą do cynkowania ogniowego jest cynkowanie proszkowe

Malowanie proszkowe i rodzaje farb.

Stosujemy malowanie proszkowe jako główną metodę malowania naszych konstrukcji i półproduktów.

Malowanie proszkowe przechodzi u nas dwa staranne etapy produkcji zanim produkt uzyska satysfakcjonujący efekt i pożądany wygląd:

  • przygotowanie elementów konstrukcyjnych lub ozdobnych do malowania,
  • nanoszenie farby metoda natrysku oraz jej utwardzanie w wysokiej temperaturze w specjalnie przygotowanym do tego piecu lakierniczym.

Temperatura pieca lakierniczego osiąga ok. 200 stopni Celsjusza. Tutaj następuje topnienie powłoki farmy, a następnie utwardzenie jej. Tylko staranne przygotowanie takiej powłoki gwarantuje, że nasze produkty są odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Malowanie proszkowe uodparnia produkt między innymi na wilgoć, promieniowanie UV, zmiany temperatury,a także uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaje farb proszkowych stosowanych w naszej proszkowni.

Oferta obejmuje farby z palety RAL oraz farby ze strukturą młotkową. Farby dostępne są z połyskiem, w macie i ze strukturą.

Przęsło ogrodzeniowe - spawanie Przęsło do ogrodzenia metalowego

Zapraszamy do współpracy firmy i klientów indywidualnych

Realizacja strony: Pracownia Inaton